Kniha měsíce

V síti Red Button vybíráme každý měsíc jednu knihu. 
Jde nám prostě o to, aby se skvělý obsah dostal k co nejvíce lidem.

Nezapomeňte na knihu měsíce května How to Read a Book.
Všechny předchozí Doporučené knihy naleznete v Archivu

Tělo sčítá rány

Trauma nelze obejít. A jeho následky zažívají mnozí – možná vy, možná vaši blízcí; vždy však ovlivňuje životy celého okolí. A není v silách trpícího, aby bez pomoci zvládl projevy v podobě depresí, chronických potíží, alkoholismu, sebepoškozování, obezity či pocitů studu a osamělosti. Dr. Bessel van der Kolk, přední světový odborník na trauma, strávil více než tři desetiletí prací s obětmi různých traumat. I díky jeho poznatkům a zkušenostem se nyní můžete vydat na možná dlouhou, ale nadějnou cestu k lepšímu a plnějšímu životu.

Skutečné uzdravení vede přes hledání cesty k sobě samým, k vlastnímu tělu, které si v nekonečné smyčce udržuje otisk prožitého utrpení. V knize odhaluje, jak prožité trauma negativně ovlivňuje tělo i mozek a mění schopnost ovládat se, vnímat se, zažívat radost, potěšení a důvěru. Popisuje také, jakou roli hrají v rozvoji vývojové traumatické poruchy geny a hormony, v neposlední řadě též rodičovská láska a péče v prvních letech života.

Druhou část knihy věnuje van der Kolk inovativním léčebným postupům. Autor své pacienty vybízí, aby se zapojili do libovolné formy práce s tělem, která napomáhá obnovení zdravého vztahu k sobě i k druhým. V knize proto najdete doporučení metod neurofeedbacku, hypnózy, meditace, ale také sportu, tance, hudby, jógy, psaní či kurzů herectví.

Ve své oceňované knize nabízí přístupným způsobem naději všem, kdo prožitým traumatem trpí, v neposlední řadě pak i jejich blízkým a pečovatelům.

"Je to kniha důležitá pro člověka, který není spokojen se svým životem ve smyslu pocitu ztráty kontroly - že se mu nedaří adekvátně a produktivně reagovat na určité situace, že to v něm spouští kolotoč emocí, že si s tím neví rady a že se to dostává za hranice toho, co je schopen dlouhodobě zvládat silou své vůle."
Martin Chmelař, konzultant, kouč a mentor se specializací na Lean, Agile a rozvoj lídrů

Vydalo nakladatelství jan melvil publishing

30 % SLEVu NA VEŠKERÉ FORMÁTY knihy

získáte tady S KÓDEM "RBKNIHACERVEN

Sleva platí do 7.7.2024

Budeme moc rádi, když nám s šířením knížky do světa pomůžete. Můžete využít hashtag #rbkniha.