Kniha měsíce

V síti Red Button vybíráme každý měsíc jednu knihu. 
Jde nám prostě o to, aby se skvělý obsah dostal k co nejvíce lidem.

Nezapomeňte na knihu měsíce dubna organizační porno.
Všechny předchozí Doporučené knihy naleznete v Archivu

How to Read a Book

Kniha "How to Read a Book" od Mortimera J. Adlera (1940), aktualizovaná Charlesem Van Dorenem (1972), je průvodcem, který učí čtenáře efektivním technikám čtení s cílem maximalizovat pochopení a využití přečteného textu.

Kniha je vzácným jevem, živoucí klasikou, která představuje různé úrovně čtení a učí, jak je ovládnout. Obsahuje různé techniky vhodné pro čtení rozmanitých žánrů od praktických knih, přes beletrie a poezie, až po vědecké a naučné knihy. Najdete v ní také testy, které můžete použít k měření vlastního pokroku v umění čtení, porozumění a rychlosti.

Kromě zlepšení čtecích dovedností kniha také motivuje k proaktivnímu a zvídavému přístupu k četbě. Čtenáři se naučí, jak aktivně vyhledávat a propojovat informace mezi různými knihami a obory, což vede k hlubšímu porozumění textu a lepší schopnosti aplikovat získané poznatky v praxi. Tím se kniha "How to Read a Book" stává neocenitelným zdrojem pro každého, kdo se chce stát efektivnějším a úspěšnějším čtenářem.

"Když čtu nějakou knížku, chci mít na jejím konci pocit, že jsem ji skutečně naplno vstřebala - tato kniha mi pomohla zvědomit a zoptimalizovat proces, jak k četbě a zpracovávání informací z textů efektivně přistoupit. Je to moje nachytřovací bible, ke které se opakovaně vracím."
Eliška Šestáková, akademička, vášnivá poznámkářka a blogerka

Vydalo nakladatelství Touchstone

Budeme moc rádi, když nám s šířením knížky do světa pomůžete. Můžete využít hashtag #rbkniha.