Kniha měsíce

V síti Red Button vybíráme každý měsíc jednu knihu. 
Jde nám prostě o to, aby se skvělý obsah dostal k co nejvíce lidem.

Nezapomeňte na knihu měsíce října konec sebeklamu.
Všechny předchozí Doporučené knihy naleznete v Archivu

Elon Musk

Autor Steva Jobse Walter Isaacson a dalších úspěšných životopisů přináší nesmírně důvěrný příběh nejkontroverznějšího a nejpozoruhodnějšího inovátora současnosti, vizionáře, jenž se nezdráhá porušovat pravidla, aby dovedl svět do éry elektromobilů, soukromého vesmírného výzkumu a umělé inteligence.

Ve škole v Jižní Africe Elona Muska často šikanovali. Všechny fyzické jizvy však vybledly vedle těch emočních, které mu způsobil otec, násilník, inženýr a charismatický fantasta. Otcovo chování mělo na Muska trvalý vliv. Vyrostl v tvrdého, ale přitom křehkého muže s duší dítěte a nesmírně vysokou tolerancí rizika, zálibě v dramatu, epickým pocitem poslání a maniakální urputností, která bývá bezohledná a občas dokonce destruktivní.

Dva roky Walter Isaacson Elona Muska pozorně sledoval, účastnil se jeho schůzek, procházel se s ním po továrnách, natočil hodiny a hodiny rozhovorů s ním, jeho příbuznými, přáteli, spolupracovníky i protivníky. Výsledkem je originální a informacemi nabité vyprávění plné příběhů o neskutečných úspěších a zmatcích, které se snaží odpovědět na jednu zásadní otázku: jsou démoni, kteří Muska pronásledují, zároveň i hnací silou za všemi jeho inovacemi a pokroky?

"Elon Musk je rozporuplná postava; na jednu stranu člověk s velkým drivem a vizí, na druhou stranu samozvaný mesiáš s velkým kultem osobnosti. Knihu bychom si měli přečíst všichni, abychom viděli, jak bez prakticky jakéhokoliv filtru necháváme vyrůst neuvěřitelně mocného člověka, aniž bychom si mnozí uvědomili, jaká rizika to pro nás může v budoucnu znamenat."
Josef Holý, expert na technologie a jejich vliv na naši společnost, co-host podcastu "Kanárci v síti"

Vydalo nakladatelství práh

Budeme moc rádi, když nám s šířením knížky do světa pomůžete. Můžete využít hashtag #rbkniha.