Ilustrace Jindřich Janíček

KOSMOS


V síti Red Button vybírá každý měsíc jeden z členů knihu, o které si myslí že je zásadní. Tu Vám nabízíme za bezvadnou cenu. Knížku si můžete koupit pro sebe, své kolegy, blízké nebo klienty.
Tentokrát se společně podíváme do vesmíru.

Jde nám prostě o to, aby se skvělý obsah dostal k co nejvíce lidem.

Kniha – Ilustrovaná Ústava České republiky

KOSMOS

10% sleva a doprava zdarma

Dnešní stav poznání vesmíru netrvá ani sto let. Ještě před 90 lety se lidé domnívali, že v kosmu je pouze jedna jediná galaxie – naše Mléčná dráha. Teorie velkého třesku byla s konečnou platností potvrzena teprve před necelými 50 lety a zhruba před 40 lety se ukázalo, že viditelný vesmír, tedy to, co můžeme pozorovat s pomocí techniky, kterou mají vědci k dispozici, tvoří nepatrnou část celého vesmíru. Před necelými 20 lety vědci objevili, že se vesmír rozšiřuje čím dál rychleji. Víme toho o vesmíru dost, nebo pořád málo? A jaký objev nás čeká zítra?
Jaké těleso se po vesmíru pohybuje nejrychleji? Mají černé díry dno? Proč nejsou hvězdy rozloženy rovnoměrně? Dají se na noční obloze rozlišit planety a hvězdy? Proč se dezinfikují přístroje a vybavení, které poletí do vesmíru? Jaká tajemství před námi ukrývá vesmír?
Na tyto a velmi mnoho dalších otázek v knize Kosmos odpovídá Tomasz Rożek, polský fyzik a žurnalista, který se snaží přibližovat čtenářům od 10 let nejzajímavější vědomosti ze světa vědy. Formou intuitivních dialogů se v šesti kapitolách (Vesmír, Galaxie, Hvězdy, Planety, Země, Život) dozvíte věci, které fascinují nejen matematiky a fyziky.
Kniha je doplněna o poznámky na okrajích stránek, kde jsou uvedeny srovnávací a podrobnější či odbornější informace. Obrazový materiál je koláží neuvěřitelných fotografií z NASA, původních ilustrací, záběrů ze známých sci-fi filmů či fotografií z Hubbleova teleskopu.

„Všichni se koukáme více do mobilů a tabletů než do hvězd, jak to bývalo dřív. Často za to napomínáme svoje děti, ale nedáváme jim alternativu. S touto knihou se mohou tátové i mámy s dětmi po večerech dívat na krásné hvězdné nebe, galaxie a planety a snít společné fantazie. Přesně taková knížka mně jako klukovi chyběla,“
Petr Rokůsek, člen sítě Red Button 
Kniha – Ilustrovaná Ústava České republiky
Kniha – Ilustrovaná Ústava České republiky

Objednávka knihy 

441 Kč + doprava zdarma

Budeme moc rádi, když nám s šířením knížky do světa pomůžete.
Můžete využít hashtag #rbkniha.