Kniha měsíce

V síti Red Button vybíráme každý měsíc jednu knihu. 
Jde nám prostě o to, aby se skvělý obsah dostal k co nejvíce lidem.

Nezapomeňte na knihu měsíce ledna THIS IS BEYOND BUDGETING.
Všechny předchozí Doporučené knihy naleznete v Archivu

Léčba Schopenhauerem

Léčba Schopenhauerem je kniha, která se zabývá aplikací myšlenek slavného filosofa Arthura Schopenhauera na problémy moderního světa a lidského života. Autor Irvin D. Yalom, známý psychoanalytik a spisovatel, propojuje Schopenhauerovy myšlenky s terapeutickými příběhy a ukazuje, jak mohou jeho filozofické principy pomoci lidem nalézt smysl a řešení v jejich každodenním životě. Kniha se zaměřuje na témata jako je vyrovnání se se smrtí, hledání smyslu života a zvládání utrpení, a to vše s ohledem na Schopenhauerovu filozofii pesimismu a vůle k životu.

O čem kniha je?

Psychoterapeut Julius Herzfeld se dozví, že mu zbývá zhruba rok života. Snaží se vyrovnat s frustrující skutečností, že po skončení léčby se už nedozví, jak pokračují životní příběhy jeho pacientů. Rozhodne se proto kontaktovat svého bývalého pacienta, u kterého byla léčba skutečně náročná – Philipa.

Philip byl člověk bez emocí, bez empatie, bez radosti. Odtažitý, nesdílný a racionální. Jediné, co mu poskytovalo chvilkové rozptýlení, bylo svádění co největšího počtu žen a následný sex. S každou ale pouze jednou jedinkrát. S tímto problémem vyhledal Philip kdysi pomoc.

Julius se marně snažil pomoci Philipovi s jeho závislostí na sexu a nedostatkem emocí celé 3 roky. Na sjednané schůzce se dozví, že Philip dnes přednáší filozofii na univerzitě a plánuje se sám stát terapeutem. K tomu ale potřebuje absolvovat předepsané množství terapeutických sezení pod supervizí zkušeného terapeuta.

Julius souhlasí, že Philip může navštěvovat sezení jeho terapeutické skupiny. Philip ho na oplátku bude seznamovat s myšlenkami Arthura Shopenhauera...

"To nejdůležitější slovo, které by mělo v souvislosti s touto knihou zaznít, je "terapie". Spousta lidí má velmi nejasnou představu, co to vlastně je. Když se bavíme o seberozvoji, na začátku a na konci všeho je podle mě především nějaká velmi důsledná práce sama se sebou a z toho pramenící další kroky a strategie. Terapie je zosobněním toho všeho. Kniha vám dá vhled do toho, co dobře vedená terapie znamená a co dokáže. Možná zjistíte, v čem může pomoci i vám."
Karel "Mindless" Novotný, marketingový expert a specialista na brand building

Vydalo nakladatelství PORTÁL

Budeme moc rádi, když nám s šířením knížky do světa pomůžete. Můžete využít hashtag #rbkniha.