Kniha měsíce

V síti Red Button vybíráme každý měsíc jednu knihu. 
Jde nám prostě o to, aby se skvělý obsah dostal k co nejvíce lidem.

Nezapomeňte na knihu měsíce prosince Neznámá společnost
Všechny předchozí Doporučené knihy naleznete v Archivu

Atomové návyky

Nezáleží na tom, co přesně chcete změnit, Atomové návyky vám s tím pomohou. James Clear, jehož blog čte měsíčně milion čtenářů, vydestiloval to nejlepší z biologie, psychologie a neurověd, aby vás naučil dosáhnout cílů. Pomocí drobných každodenních kroků objevíte své nové já. Stačí k tomu 1% změna každý den.

Prvního ledna víme všichni přesně, co chceme změnit, desátého je vše při starém. Možná byste i zvládli přestat kouřit, zhubnout, přibrat, cvičit, šetřit, být pořádnější, pracovitější, lepší... – kdybyste opravdu chtěli. Pravda je však taková, že naší nejhlubší motivací je lenost a pohodlí. A navzdory tomu, co vám říká okolí nebo vy sami sobě, to z naší strany není hloupá strategie. Energie je vzácná a mozek je nastavený tak, aby jí za všech okolností šetřil. Bojujeme proti velké síle a problém není v nás, ale v systému!

Po přečtení této knihy budou však pro vás pokroky snadné. Pochopíte čtyři zákony behaviorální změny a získáte sadu praktických nástrojů, strategií, tipů a triků, jak všechny nástrahy překonat. Zažijete spoustu překvapivých "aha" momentů a odhodlání dotáhnout to tentokrát do konce vás už neopustí. Práce na sobě a na dosažení svého potenciálu je dlouhodobý proces. Ale z dlouhodobého hlediska se kvalita našeho života odvíjí od kvality našich návyků, proto stojí za ty lepší bojovat.

Nepolevujme ve snaze zlepšit se o jedno procento, to zvládneme všichni!

"Knížka je krásným komplexním shrnutím toho, co všechno člověk potřebuje, aby do svého života zavedl nové pozitivní návyky nebo aby se zbavil nějakého zlozvyku. V této knížce jsou konkrétní techniky, strategie a spousta užitečných tipů pro to, aby se tato změna opravdu povedla."
Martin Šafařík, člen sítě Red Button

Vydalo nakladatelství Jan Melvil Publishing 

Budeme moc rádi, když nám s šířením knížky do světa pomůžete. Můžete využít hashtag #rbkniha.